Dzisiaj jest: 21 Kwiecień 2018 07:31    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Programy i projekty

Szkiełko i Oko - Alternatywne formy spędzania wolnego czasu 2012

 

Szkiełko i oko/ Alternatywne formy spędzania wolnego czasu 2012Program zakłada szereg działań skierowanych do dzieci z miejscowości: Zasań, Trzemeśnia, Poręba, Łęki i Bulina, których wątkiem przewodnim jest nauka, technika, zjawiska i miejsca nietypowe i tajemnicze.
W trakcie programu dzieci zwiedzą m.in. perełki żywiecczyzny, takie jak jezioro żywieckie, górę Żar, Pałac Habsburgów czy muzeum browaru, wyjdą na szlaki górskie, zwiedzą jaskinie i Pustynię Błędowską, albo zamiennie wykąpią się w ciepłych wodach termalnych, (decyzja będzie zależała od dzieci i ich rodziców, tak aby włączyć ich aktywnie w realizację projektu)
W trakcie programu organizatorzy zakładają również skorzystanie ze wspaniałych pokazów w ramach nocy naukowców, a także dobrą zabawę w ogrodzie doświadczeń, czy na spotkaniu z robotami.
Głównym celem programu jest zapewnienie dzieciom atrakcji w czasie wolnym od zajęć szkolnych, zachęcenie ich do aktywnego wypoczynku oraz rozpropagowanie szeroko pojętej kultury.
Program zakłada objęcie działaniami dzieci i młodzież z terenu działania Stowarzyszenia, głównie z 3 szkół: Szkoły Podstawowej z Zasani, Szkoły Podstawowej z Trzemeśni i Gimnazjum z Trzemeśni. Poszczególne etapy programu będą dedykowane do uczniów z poszczególnych szkół, natomiast zakłada się że w każdej wycieczkę będą miały możliwość wziąć dzieci również z innych placówek z terenu działania Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni. Działanie takie ma integrować dzieci, uczyć ich współpracy i otwarcia na innych ludzi.

Wszystkie wycieczki zostaną tak przeprowadzone, aby przekazać maksymalnie dużą wiedzę o zwiedzanych obiektach, aby dzieci podczas zabawy zdobywały nowy zasób wiedzy i aby mógł być inspiracją do dalszej aktywności.

Koordynatorzy projektu: Małgorzata Jaśkowiec oraz Irek Jakubczyk.
 


Świat w innym wymiarze - Ferie 2012

 

Świat w innym wymiarze/ Ferie 2012
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni po raz kolejny złożyło ofertę, do ogłoszonego konkursu na realizację zadania publicznego - Ferie 2012 pt. 'Świat w innym wymiarze', ogłoszonego przez UMiG w Myślenicach.
Tym samym pragniemy poinformować, że nasz pomysł na przeprowadzenie tego projektu zyskał bardzo duże poparcie i w związku ogłoszeniem wyników konkursu, otrzymaliśmy komplet punktów oraz pełne zakładane dofinansowanie do projektu.
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Trzemeśni oraz SP w Zasani, Gimnazjum w Trzemeśni zaprasza dzieci z naszych miejcowości do udziału w zorganizowanych zajęciachw czasie ferii.
Program zakłada szereg działań skierowanych do dzieci z miejscowości: Zasań, Trzemeśnia, Poręba, Łęki i Bulina, których wątkiem przewodnim jest 'inny wymiar'.
W trakcie programu dzieci wyjadą kolejką na Kasprowy Wierch najwyższy szczyt w Polskich Tatrach na który można dostać się kolejką wagonikową, oraz zwiedzą skocznię narciarską: Wielką Krokiew.

Dwie grupy wezmą udział w pokazie filmu w formacie 4D, który będzie uzupełniony kolejnymi tematycznymi pozycjami. Dzieci, które oglądną film Królestwo zwierząt, zwiedzą dodatkowo oceanarium w Krakowie, a grupa, która weźmie udział w projekcji filmu w kino 4D, spotka się z Księdzem misjonarzem z Tanzanii. Przedstawi on zupełnie nieznany wymiar życia dzieci w Afryce. Grupa ta odwiedzi również najmniejszą fabrykę cukierków.

Koordynatorzy projektu: Małgorzata Jaśkowiec oraz Irek Jakubczyk.


Z bajką w nieznane - Alternatywne formy spędzania wolnego czasu 2011Z bajką w nieznane


Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni po raz kolejny przystąpiło do konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach na zorganizowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.
W wyniku przeprowadzonego konkursu nasza OPP otrzymała pełną wnioskowaną dotację w wysokości 7500 zł i po podpisaniu umowy rozpoczęliśmy realizację założonego projektu o nazwie "Z bajką w nieznane".
Zaplanowaliśmy cykl wycieczek oraz spotkań dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zasani oraz Przedszkola Samorządowego w Trzemeśni, przeprowadzonych w ulubionej przez dzieci konwencji bajkowej. Uczestnicy programu zwiedzą 3 miejsca nierozerwalnie złączone z polską bajką: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie , Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, oraz bajeczny świat Solilandii w Kopalni Soli w Wieliczce.
Dopełnieniem programu będzie spotkanie z autorką Solilandii, panią Beatą Kołodziej, oraz kontakt z równie niezwykłym światem rzeźby, w celu poznania tej formy twórczości od strony warsztatu artysty Jana Nowaka.
W trakcie zajęć nie braknie też ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy zaplanowali dla dzieci wycieczkę na Szyndzielnię, oraz niewątpliwą atrakcję jaką jest jazda konna.

Odpowiedzialni za realizację tego programu są Małgorzata Jaśkowiec oraz Ireneusz Jakubczyk.
Saturday the 21st.
Copyright©2013 jaqb3k